Bizi takip edin
|
EN

International

Misafir ve Diğer Uluslararası Değişim Öğrencileri

Hali hazırda başka bir ülkedeki yükseköğretim kurumunda öğrenim gören öğrenciler, bir veya iki yarıyıl boyunca misafir öğrenci olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde okumak için başvuru yapabilirler.


Öğrenciler, öğrenci belgesi, niyet mektubu ve kayıt yaptırmak istedikleri derslerin listesini içeren bir belgeyi Ofisimize göndererek, başvuru yapabilirler.


Bir dönem veya tüm akademik yıl boyunca İEÜ'de öğrenim görecek misafir öğrenciler, kayıt yaptırmak istedikleri derslerin yerel kredi saatlerine göre öğretim ücretini öderler.


Ziyaretçi öğrenciler dışında, ikili anlaşma kapsamında da Uluslararası değişim öğrencileri İEÜ’de bir yarıyıl ya da bir akademik yıl boyunca eğitimini İEÜ’de gerçekleştirebilir. 


Uluslararası değişim öğrencileri, İzmir Ekonomi Üniversitesi ile partner üniversite arasındaki ikili anlaşma çerçevesinde kabul edilmektedir. Değişim öğrencileri, ikili anlaşmada belirlenen akademik yıl tarihleri kapsamında, derslere kayıt olurlar ve kayıt işlemlerini gerçekleştirirler. Eğitim süresinin sonunda, değişim öğrencilerine kayıtlı oldukları tüm derslerin AKTS notları ve kredileriyle birlikte listelendiği resmi bir transkript verilir

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için: oia@ieu.edu.tr

SOSYAL MEDYAİzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.