Bizi takip edin
|
EN

Rektörümüzden

Sevgili Gençler,

Kurduğunuz hayalleri, sizi başkalarından ayıran çok değerli yeteneklerinizi, bir an önce ulaşmak istediğiniz başarı dolu kariyer hedeflerinizi önemsiyor, yakından takip ediyoruz.     

İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak; sizlere sadece nitelikli bilgi vermeyi, diploma sahibi olmanızı sağlamayı yeterli görmüyoruz.

Bizler; kendinizi keşfetmeniz için size yardımcı oluyor, heyecanınızı paylaşıyor, açık denizlere ulaşmanız noktasında size kılavuzluk ediyor, 22 yıllık tecrübemizle yeni kariyer rotaları oluşturuyoruz.

Bizim için üniversitemizde eğitim gören 10 bin öğrencimizin her biri, ülkemiz ve geleceğimiz için çok değerli birer proje.

Geleceğe bırakılacak en büyük mirasın eğitimli, donanımlı nesiller olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla sizleri, ülkemize kazandıracağımız çok değerli bir hazine olarak görüyoruz.

Başarı yolculuğunuzda sizlere ışık tutmak için gerekli tüm stratejik adımları attık, atmaya da devam ediyoruz.

Yurt dışı tecrübeye ve sektörel geçmişe sahip, çok nitelikli bir akademisyen kadromuz var. Üst düzeyde yabancı dil konuşan, proje ve yenilik odaklı öğretim üyelerimiz, üniversitemizin size sağladığı en büyük ayrıcalıklardan biri.

Elbette bu kadarla sınırlı değil. ‘Akıllı Kampüsümüzde’, tüm öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin aynı anda kullanabildiği, uzaktan eğitime tam entegre olan, gelişmiş bir teknolojik altyapıya sahibiz.

Üniversite olarak üzerinde durduğumuz üç temel husus daha var. Bunlar; ‘bilime katkı’,  ‘insana değer’ ve ‘topluma fayda’. Gençlerimizin, edindikleri bilgileri toplum ve insanlığın yararına kullanması çok önemli. Biz de öğrencilerimizi teşvik ediyor, bu konuda projeler üretmeleri noktasında destekliyoruz. 

Küresel ısınmaya bağlı olarak meydana gelen iklim değişikliği ve dünyadaki kaynakların hızla azalması, nitelikli bir yaşam için hepimize birtakım sorumluluklar yüklüyor.

Çağın gereklerini yerine getiren bir üniversite olarak; verimlilik ve sürdürülebilirlik esasını günlük yaşamına aktarabilen, yenilenebilir enerji kaynaklarını bilen ve önemseyen, doğayı koruma bilincine sahip bireyler yetiştirmeyi görev olarak biliyoruz.

‘Kişiselleştirilmiş eğitim’ hedefiyle eğitim müfredatımızı ve ders içeriklerimizi sürekli güncelliyoruz. İzmir Ticaret Odası’nın desteğiyle hayata geçirdiğimiz ‘Garantili Staj’, ‘Kesintisiz Burs’, ‘Küresel Bağlantı’ ve sizleri iş dünyamızın temsilcileriyle buluşturduğumuz ‘Üç Kuşak Usta-Çırak’ projemizden şu ana kadar binlerce öğrencimiz yararlandı. 

‘Dünya vatandaşlığı’ vizyonuyla yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin elde ettiği başarılar, doğru yolda olduğumuzun kanıtı.

Binlerce mezunumuz, ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren nitelikli firmalarda çalışıyor. Gururla söylüyorum ki; 500’ü aşkın mezunumuz, 50’yi aşkın ülkede bizleri başarıyla temsil ediyor.

İnanıyorum ki sizler; bu başarı hikayelerine yenilerini ekleyeceksiniz. Akıl ve bilimi referans alarak, üniversitemizin sağladığı fırsatları çok iyi değerlendirerek, özgür ve özgün düşünceden ödün vermeyerek hedeflediğiniz noktaya ulaşacaksınız.

İyi ki bizimlesiniz. İzmir Ekonomi Üniversitesi Ailesi’ne hoş geldiniz.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Yusuf Hakan ABACIOĞLU
Rektör

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.