Bizi takip edin
|
EN

İEÜ'de Hayat

Üniversitemizin güçlü akademik altyapısı sayesinde kendini hızla geliştirirken; eğlenceli, dinamik ve 24 saat yaşayan kampüsümüzde, unutulmaz bir üniversite hayatı geçirmeye hazır ol. Güçlü arkadaşlıklar edineceğin, eğlenceli anılar biriktireceğin ve ‘Keşke hiç bitmese” diyeceğin unutulmaz anlara tanıklık edeceğin bir yaşam seni bekliyor.

Balçova ilçesinde yer alan kampüsümüze, ister metro ya da otobüs ister deniz yoluyla rahatlıkla ulaşabilirsin. Alsancak ya da Konak’a gitmen sadece 25 dakika. İzmir’in en huzurlu bölgelerinden biri olan Balçova’da; şehrin karmaşası, stresi ve trafiğinden çok uzaktasın. Bu sayede kendine özgürce vakit ayırabilir, gününü istediğin şekilde değerlendirebilirsin. “Arkadaşlarımla ne yapabilirim” ya da “Birlikte nereye gitsek” diye çok düşünmene de gerek yok. Kampüs içinde ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşen söyleşiler, sürpriz konserler, sıra dışı etkinlik ve şenlikler, senin de vazgeçilmezin olacak. İlgi ve zevkine göre, üniversitemizdeki 50’den fazla öğrenci kulübünden birine katılarak, kampüs içinde gerçekleştirilen etkinliklerde yerini alabilir, eğlencenin tadını çıkarabilirsin. 

İzmir dışından üniversitemize gelmeyi düşünüyorsan, kalacak yeri de dert etme. Kampüsümüzün içinde bulunan yurdumuzda konaklayabilir, birbirinden seçkin kafe ve restoranlarda zaman geçirebilir, arkadaşlarınla projelerini ve ödevlerini birlikte hazırlayabilirsin. Sınav dönemlerinde, gece yarısı ücretsiz ikramlardan da yararlanabilirsin. Derslerin ve ödevlerin yoğunlaştığı, vize ve finallerin yaklaştığı dönemlerde; yeşille iç içe, sağlıklı ve çevreci bir anlayışla tasarlanan kampüsümüzde enerji depolayabilirsin. Sırtını ormana yaslayıp denizi seyredebilir, güneşin doğuşunu izleyebilirsin.

İzmir Ekonomili olmanın avantajı sadece bu kadar değil. İzmir’in tarihi noktalarına, doğal güzelliklerine, kent içi sahillere ve eğlence alanlarına da birkaç dakika uzaklıktasın. Balçova Terapi Ormanı’nda yürüyüş yaparak, eşsiz bir doğa eşliğinde sporunu yapabilirsin. İzmir’in iki yakasını birden görebileceğin Tarihi Asansör’de istediğin gibi zaman geçirebilirsin. Teleferik keyfi yaparak, İzmir’i kuş bakışı inceleyebilirsin.

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.