KAMPÜSTE YAŞAM


ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Öğrenmenin sadece derslerle olmadığını biliyoruz. Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğümüz sana sosyal ve sportif bir ortam sunuyor. 75 öğrenci kulübümüzde, ilgi alanlarının doğrultusunda kendini geliştirebilir, yeni hobiler kazanabilirsin.

ULAŞIM

Kampüsümüz, İzmir’in Balçova ilçesinde bulunuyor. Merkezde yer alan üniversitemizin önünden, 969 nolu Fahrettin Altay-Balçova otobüsü geçiyor. Bostanlı İskelesi’nden Üçkuyular İskelesi’ne geldiğinde, 480 nolu İnciraltı-Üçkuyular belediye otobüsü ile kampüsümüze ulaşabilirsin.

AKILLI KAMPÜS

Üniversitemiz, etkin öğrenmeyi kolaylaştıran, öğrenmeyi ders saatleri ile sınırlamayan, dijital ortamda ders malzemelerine erişimini sağlayan “Akıllı Kampüs” ile eğitim veriyor. Akıllı kampüs ile derslere dijital ortamda canlı bağlanabilir, dersinin takibini yapabilirsin. Ders kayıtlarını istediğin zaman ve yerde yeniden izleyebilir, böylece konuları tekrar edebilirsin.

ENGELSİZ İEÜ BİRİMİ

Kampüsümüz, ortopedik engelli bireylerimizin ulaşımını kolaylaştıracak şekilde inşa edildi. Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğümüzdeki 'Engelli Öğrenci Destek Birimi' ile de her zaman desteğe hazırız.

SAĞLIK HİZMETLERİ

Üniversitemiz bünyesinde görevli hekim ve hemşiremiz bulunuyor. Sağlık sorunun olduğunda, ilk desteği kampüsümüzde alabilirsin.

PSİKOLOJİK GELİŞİM VE DANIŞMA MERKEZİ

Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezimizdeki (PGDM) klinik psikologlarımızdan danışmanlık ve destek hizmeti alabilirsin.

SPORTİF FAALİYETLER

Üniversitemizde, yıl boyunca deneyimli eğitmenlerin çalıştırdığı basketbol, yelken, futbol, Amerikan futbolu, tenis, voleybol, yüzme, satranç, dağcılık, taekwando ve wushu takımlarında yer alabilirsin. İzmir Ekonomi’yi müsabakalarda temsil edebilirsin. Kampüse 5 dakikalık yürüme mesafesindeki Balçova Spor Komleksi’ni de kullanabilirsin.

KÜTÜPHANE

Kütüphanemizde, zengin kitap koleksiyonuna ve e-kaynaklarla aradığın her bilgiye ulaşabilirsin. Yaklaşık 59 bin basılı, bir milyon 112 bin elektronik kitabın bulunduğu kütüphanemizde, 22 masaüstü bilgisayar hizmetinde. Kütüphanemizde ister tek ister arkadaşlarınla çalışabilirsin. Müzik ve film arşivinden de yararlanabilirsin.