Bizi takip edin
|
EN

Ödüllerimiz

Türkiye'ye gurur veren ödül

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tıp Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Deniz Ceylan, bipolar bozukluk hastalığının kan testi ile anlaşılmasına yönelik çalışmasıyla, uluslararası ödüle layık görüldü. Dünya genelinde çok sayıda bilim insanı arasından seçilerek, Uluslararası Bipolar Bozukluk Derneği’nin (ISBD) verdiği “Genç Araştırmacı Ödülü”nü alan Dr. Ceylan, Türkiye’de bu ödüle ulaşmayı başaran üçüncü kişi oldu.

En çok tercih edilen fakülte

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Atlas Klavuzu’na göre en çok tercih edilen mühendislik lisans bölümleri arasında İEÜ Yazılım Mühendisliği ikinci, Biyomedikal Mühendisliği dördüncü oldu, İnşaat Mühendisliği ise ilk 10’da yer aldı. Geleceğin mühendisleri, lisans eğitimlerini İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde almayı tercih ediyor.

Deri Tasarım Yarışması'nda iki ödül birden

İzmir Ekonomili moda tasarımcıları başarılarını ödüllerle taçlandırıyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Arzu Birdal, Ege Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği tarafından gerçekleştirilen 8. Der’in Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması'nda ikinci, 4. Sınıf Öğrencisi Nurdan Ahsen Fıçıcı da üçüncü oldu. “Eksi Otuz Kalp Ne Zaman Donar” temasıyla düzenlenen yarışmada Birdal ve Fıçıcı, yurtdışında yüksek lisans eğitimi ve Hollanda’da staj desteği kazandı.

Bebekler için tasarladı, ödülü kaptı

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Hilal Karakaş, 0-12 ay aralığındaki bebekler için tasarladığı özel koleksiyonla, Ticaret Bakanlığı’nın da desteklediği Junioshow Bebek ve Çocuk Giyim Genç Tasarımcılar Yarışması’nda ikinci oldu. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (BEKSİAD) iş birliğiyle düzenlenen yarışmada dereceye giren Karakaş, 5 bin liralık ödül ve yurt dışında tasarım eğitimi almak için burs kazandı.

Kristal Elma'da 3 ödül birden

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Görevlisi Cansu Altay, reklam alanında Türkiye’nin en prestijli festivallerinden biri olan Kristal Elma’da, üç ödülü İzmir’e getirdi. 2010 yılında İEÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Mun Reklam Ajansı’nı kurarak, akademik başarısını iş hayatına taşıyan Altay, özel kuruluşlar için hazırladığı basın ilanı ve radyo spotu ile ödüllere layık görüldü. 

Üstün Başarı Ödülü

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Seda Dural Çetinkaya, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından bu yıl sadece 28 akademisyene verilen “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü”ne layık görüldü. Türkiye’de, psikoloji alanındaki çalışmalarıyla ödül almaya hak kazanan tek akademisyen olmayı başaran Prof. Dr. Çetinkaya, 30 Aralık 2019 tarihinde Ankara’da yapılan törende, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

İzmir Ekonomili profesöre 'kalp'ten ödül

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Türker İnce’nin, Finlandiya ve Katar’dan iki akademisyen ile birlikte kalp ritim bozukluklarının erken teşhisini sağlamak amacıyla geliştirdiği sistem, uluslararası bir dergi tarafından ödüle layık görüldü. Mobil medikal cihazlar ya da akıllı saat ve bilekliklere eklenebilen sistem, biyomedikal mühendisliği alanında dünyanın saygın kurumlardan birisi olan “The IEEE Engineering in Medicine and Biology” tarafından 2019 yılında birinci sıra makale ödülü aldı. 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.