Bizi takip edin
|
EN

Başkanımızdan

Sevgili Gençler,

Rekabetin her geçen gün arttığı, teknolojinin hızla geliştiği, bilginin sürekli yenilendiği bir çağdayız.

Sizler, hayallerinize ulaşmak amacıyla üniversitemizi tercih ederek ilk ve en önemli adımı attınız. Her birinizin geleceğe ilişkin farklı planları, hedefleri var. Ancak beklentileriniz aynı, o da “Başarılı olmak.”

Ülkemiz ve İzmir’in gelişmesi için en önemli değer olarak gördüğümüz sizleri; özgüveni yüksek, entelektüel, iyi derecede yabancı dil bilen, öğrendiğiyle yetinmeyip sürekli sorgulayan, her alanda farkını gösteren, donanımlı bireyler olarak yetiştiriyoruz.  

İzmir Ekonomi Üniversitesi diplomasının dünyanın her köşesinde size kapılar açacağını; 90 bini aşkın üyesi bulunan İzmir Ticaret Odası’nın bütün gücünün de elinizin altında olduğunu unutmayın.

Sevgili Gençler,

Size, üniversite-şehir bütünleşmesinde Türkiye’ye örnek olan Kampüsİzmir modelinden bahsetmek istiyorum.

Şehrimizle birlikte İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İzmir Ticaret Odası’nın ürettiği sinerji ile hayat bulan Kampüsİzmir; yüksek teknoloji üslerimiz, organize sanayi bölgelerimiz, lojistik merkezlerimiz, fabrikalarımız ve İzmir’imizin üreten bütün aktörlerinden oluşuyor.

Kampüsİzmir’i hedeflenen noktaya ulaştırmanın, ekol haline getirmenin yolu da değer yaratmaktan, iletişimden ve geleceğe odaklanmaktan geçiyor.

Üniversitemizdeki tüm stratejik adımları bu doğrultuda atıyor, planlamalarımızı bu hedefle şekillendiriyoruz. 

Yaratıcı Ekonomi Araştırmaları Merkezimiz aracılığıyla, şehrimizdeki ekonomik, kültürel ve ticari faaliyetlerin daha yüksek katmadeğer yaratması için bilimsel katkı veriyoruz.

Girişimci ve yaratıcı bir ekosistemin oluşmasına, yeni iş alanlarının gelişmesine, var olan faaliyetlerin gelirinin artırılmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

İzmir’in ticari hayatına duyarlı, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen yeni nesil yüksek lisans ve sertifika programlarımız sayesinde nitelikli iş insanlarımız, şehrimizden ve iş ortamından kopmadan donanımlarını artırıyor.

Dünyanın en iyi üniversiteleri sadece bilgi üreten, eğitim veren kurumlar olmaktan çıktı. Üniversiteler artık sahada, üretimin olduğu her yerde. Günümüzde dünyanın en itibarlı şirketleri; üniversitelerin kurdukları, geliştirdikleri, ortak oldukları iş modellerinden çıkıyor.

Klasik üniversite anlayışından uzak, yeni dünyaya, yeni teknolojilere, yeni medyaya merak duyan gençlerimiz için hem kampüsümüzü hem de eğitim anlayışımızı sürekli güncelliyoruz. Bu konuda, Türkiye’nin en yetkin üniversitelerinden biriyiz.

Üniversite olarak; gençlerimize bilgi, güç, tecrübe katmak için çalışıyoruz. Unutmayın ki, kendisine güvenen insandan daha büyük bir güç yoktur. Kendinize inanın.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde, alanında uzman ve nitelikli eğitim kadrosu tarafından alacağınız eğitimin, sizlere büyük katkı sağlayacağından emin olun.

Hayal ettiğiniz tüm başarılara ulaşmanızı diliyor, her daim yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Sevgilerimle…

Mahmut ÖZGENER
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve
İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.