Bizi takip edin
|
EN

EKOEĞİTİM (Öğretme ve Öğrenme Merkezi)

Öğrenciler için Akademik Yazma Birimi

İyi yazabilme becerisi akademik yaşamın her alanında, fikirlerinizi bir kağıda karalamaktan beş paragraflık akademik bir makale yazımına kadar size önemini hissettirecektir. Fikirlerinizi toparlamak ya da hatasız bir metin hazırlamaya çalışmak için harcadığınız zamandan memnun olmayabilirsiniz, ilginç bir makale yazabilmek yorucu olabilir, ama yine de üniversite eğitiminiz boyunca iyi makale yazabilme becerisi edinmek size bundan sonraki kişisel ve profesyonel yaşamınızda yardımcı olacaktır.

Birçok aşamada yazdığınız metinler okuyucularınıza sizden birşeyler aktaracaktır. Yazılı iş başvuruları yaptığınızda, özgeçmişinizi yazarken, ya da elektronik posta yazdığınızda, yazdığınız metin okuyucunun kafasında size dair bir fikir oluşmasını sağlayacaktır ki bu da yazmanın önemini daha arttıracaktır.

Fakat bazen ne kadar çok uğraşsanız da yazmak tek başına üzerinden gelinemeyecek kadar zor bir süreç olabilir. İşte tam da burada Öğrenciler için Akademik Yazma Birimi devreye giriyor. Merkezimizin amacı yazma becerilerinizi geliştirerek yazma konusunda zayıf ve güçlü noktalarınızı değerlendirmenizi sağlamak ve varolan yazma becerilerinizi geliştirmektir. Zayıf noktalarınızı belirleme şansı elde etmek, biraz da çaba göstererek, size daha iyi bir yazar olma imkanı sağlayacaktır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğrenciler için Akademik Yazma Birimi, tüm İEÜ lisans öğrencilerine hizmet sunmaktadır. Ödevleri ve yazılı tüm metinleri için destek, geri dönüt ve yazdıkları metinleri geliştirmek için önerilere ihtiyacı olan tüm İEÜ öğrencileri merkezimizden faydalanabilir. Sadece, ENG101 ve ENG102 kodlu dersi alan öğrenciler bu ders için verilen ödevlerde zaten ders içerisinde dönüt aldıkları için bu hizmetten yoksun olacaklardır.

Her bir oturum sizin belirlediğiniz gün ve saatte, 20 dakikalık oturumlar şeklinde düzenlenecektir. Eğer danışmanlık aldığınız yazılı metinle ilgili daha fazla desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yeni bir randevu talebinde bulunabilirsiniz.

   

SOSYAL MEDYAİzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.