Bizi takip edin
|
EN

İzmir Bilimpark

İzmir Bilimpark - İzmir Bilim ve Teknoloji Parkı Teknoloji Geliştirme Bölgesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İzmir Ticaret Odası öncülüğünde kurulan İzmir Bilimpark; genç girişimcilerin ve firmaların Ar-Ge ve yenilikçilik faaliyetlerini birçok teşvik ve avantajdan faydalanarak gerçekleştirmelerine imkan verecek bir Teknoloji Geliştirme Bölgesidir. İzmir Bilimpark’ın temel amaçları:

  • Bilim ile Sanayi arasında köprü olmak ve güçlü bir Girişimci-Yatırımcı-Sanayici Ağı yaratmak;
  • İleri teknoloji ürün ve yazılım fikirlerinin, fikir boyutundan üretim boyutuna geçişini kolaylaştırmak ve hızlandırmak;
  • İleri teknoloji ürün ve yazılım fikirlerinin ihtiyaç duyduğu altyapı ve danışmanlık hizmetlerini sunmak ve mevcut sermaye destekleri ile buluşturmak;
  • Ülkemizin sahip olduğu patent ve telif sayısının artmasına doğrudan katkı sağlamak;
  • Bölgemizde geliştirilen ürün ve yazılımların uluslararası pazara sunulmasını kolaylaştıracak altyapı ve iletişim kanallarını oluşturmak;
  • İzmir’den dışarıya verilen beyin göçünü azaltmak, geri dönüşleri hızlandırmak;
  • İzmir ve Ege’nin stratejik öncelikleri arasında yer alan bölgesel Ar-Ge ve yenilik kapasitesinin geliştirilmesine katkı sağlayarak marka değerini arttırmaktır.

İzmir Bilimpark’ın mimari projesi, üniversitemizin Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerimiz tarafından tasarlanmıştır. Firma ve girişimcilerin kendi ana faaliyetlerine odaklanmalarını kolaylaştıracak, çalışanlara zevkli ve verimli bir çalışma atmosferi sunacak şekilde projelendirilmiştir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde Ön Kuluçka Programları ve İzmir Bilimpark’ta Kuluçka Programları ile genç girişimcilerin şirketleşme, fikrin ürüne dönüşmesi, patent ve pazarlama süreçleri hızlandırılmaktadır.

İzmir Bilimpark’ta; Üniversitemizde okumakta olan veya yeni mezun öğrencilerimize öncelik verilerek, Üniversitemizin ve İzmir Bilimpark’ın özel imkanlarından ve avantajlarından öncelikli olarak yararlanmaları amaçlanmaktadır.

2014 yılı sonunda faaliyete geçecek olan İzmir Bilimpark’a başvurular başlamıştır. Başvurular yaz döneminde sonuçlandırılarak, Ar-Ge ve yenilikçilik projeleri uygun görülen genç girişimciler ve firmalar İzmir Bilimpark’a kabul edilecektir.

Ar-Ge ve yenilikçilik projelerinin gerçekleştirilmesi aşamasında maliyetleri önemli ölçüde azaltan vergi istisnaları ile İzmir Bilimpark’a özel avantajları görmek; İzmir Bilimpark ve sunulan hizmetler ile ilgili detaylı bilgi edinmek ve bizimle irtibata geçmek için www.izmirbilimpark.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


İzmir Bilimpark - İzmir Bilim ve Teknoloji Parkı Teknoloji Geliştirme Bölgesi
Adres:
10032 Sok. No: 2/A
İTOB Organize Sanayi Bölgesi Tekeli, Menderes/İzmir
Tel: +90 232 799 0200
Faks: +90 232 799 0400
info@izmirbilimpark.com.tr

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.