ÇAP YAPANLAR ANLATIYOR


Habibe ULUTAŞ

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda da Mimarlık Bölümü’nden Çift Anadal yapıyorum. İki bölüm öğrencisi olarak Japonya Chiba Üniversitesinde yaptığım staj ve katıldığım Mekansal Yarışma Projesi, grup olarak farklı fikirlerimizi tek bir tasarımda birleştirme olanağı sundu.

Adnan ÖZTİN

2014 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü kazandım. 2017 yılında Çift Anadal şartlarını sağlayarak Hukuk Fakültesi’ne başladım. İki farklı bölümden dersler almanın beni çok yönlü geliştirdiğini ve bana zamanı daha verimli kullanma yeteneği kattığını düşünüyorum. Şu an Ekonomi Bölümü derslerini bitirmiş olmama ragmen, 7 yıl boyunca bursumun kesilmemesi sayesinde Hukuk Fakültesi’ne rahatlıkla devam ediyorum. Bu iki temel bölümü aynı anda okuma şansı elde ettiğim için mutluyum.

Buse GÖKMEN

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü’ne 2016 yılında yerleştim ve 2018'de Hukuk Fakültesi’yle ÇAP yapmaya başladım. İngilizce’ye verdiği önem, ikinci yabancı dil imkanı, Erasmus, Çift Anadal olanakları ve Ticaret Odası bağlantısı bu üniversiteyi seçme sebeplerimdi. Hem Hukuk Fakültesi hem İşletme Bölümü derslerimi başarıyla verdim ve Çift Anadal yaptığım Hukuk Fakültesi'nden Erasmus'a İtalya'ya gittim.

Ali KARTAL

İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunuyum. Üniversitemin sağlamış olduğu Çift Anadal Programı sayesinde Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü’nü de bitirdim. İngilizce eğitim diline sahip bir üniversitede okumanın verdiği avantajla evrensel gelişmeleri yakından takip edebiliyorum. İkinci yabancı dil imkanı ile Almanca öğrenip Erasmus'a gittim. Almış olduğum eğitim ile geleceğe umutla bakıyorum.

Gizem YAŞAR

İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne Endüstri Mühendisliği öğrencisi olarak girdim ve Makine Mühendisliği'nden ÇAP yapıyorum. İki zor bölümü aynı anda okuyorum ama okulum uzasa bile üniversitem sayesinde bursum kesilmiyor. Endüstri Mühendisliği'nin sosyal yönü i

Aycan KARAKOÇ

2016 yılında burslu olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne başladım. Üniversitemin sağladığı olanaklar sayesinde Psikoloji Bölümü’nden Çift Anadal yapıyorum. Eğitim dilinin İngilizce olması İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni seçmemde çok önemli bir faktör oldu. Mezun olduktan sonra kariyerime uluslararası alanda devam etmek istiyorum.

Begüm BÜYÜKSAVAŞ

2018 yılında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden birincilikle mezun oldum ve yan dalımı Lojistik Yönetimi Bölümü’nde yaptım. Bölümüm sayesinde farklı kültürler hakkında edindiğim bilgileri başka bir alanda da kullanabilmek için Lojistik Yönetimi Bölümü’nü tercih ettim. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin global dünyaya açılan bir kapı olması ve fark yaratan eğitim yöntemleri beni her alanda çok geliştirdi.

Bülent KALAYCI

2014 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nü tam burslu kazandım ve Psikoloji Bölümü'nden Çift Anadal yaptım. Bu üniversiteyi tercih etmemdeki en önemli sebep kendi alanım dışındaki bölümlerde de Çift Anadal yapmaya imkan verilmesiydi. Birbiriyle ilişkili iki bölümü okumak beni akademik ve sosyal olarak çok geliştirdi. Proje Facebook tarafından Amerika’da düzenlenen ve dünyadan 58 farklı projenin başvurduğu yarışmada birinci olduk. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin sunduğu imkanlardan ve okuduğum her iki bölümü de zamanında bitirmiş olmaktan dolayı mutluyum.

Burak Cengiz

İzmir Ekonomi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’ne girip kendimi bir adım daha ileriye taşıyabilmek ve fark yaratmak için İşletme Bölümü’nden ÇAP yapmaya başladım. Okulumuzun çok yönlü eğitim sistemi sayesinde ders yüküm tahmin ettiğimden daha hafifti. İki bölümde birden eğitim aldığım için yeni arkadaşlar edindim ve fazlasıyla dinamik bir üniversite hayatı geçirdim. Okulumu hiç uzatmadan iki diplomayla mezun olmak, benim için oldukça tatmin edici.

Cansın Dağlı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Makine Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisiyim ve Endüstriyel Tasarım Bölümü'nden ÇAP yapıyorum. Bu üniversiteyi tercih etmemin en önemli nedenleri üniversitenin öğrencilere gösterdiği değer ve eğitim dilinin İngilizce olmasıydı. Geçtiğimiz iki yılda sadece akademik değil, sosyal ve kültürel alanlarda da elde ettiklerime bakınca kendimle gurur duyuyorum. Dünya’ya daha geniş bir açıdan bakmama yardımcı olduğu için İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne teşekkür ederim.

Deniz Akın

Çift Anadal imkanlarını keşfedince ilk tercihim İzmir Ekonomi Üniversitesi oldu. Sosyoloji Bölümü’nü tam burslu kazanıp çocukluk hayalim olan Psikoloji Bölümü’nden Çift Anadal yapmaya başladım. Yurt dışında geçerli diploma ve İngilizce eğitim diline sahip çok az üniversiteden biri olan İzmir Ekonomi Üniversitesi sayesinde hayallerimi gerçekleştirdim.

Fulya Gölbaşı

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin sunduğu Çift Anadal Programı sayesinde Psikoloji artık benim için sadece tutku değil kariyer yapacağım bir alan oldu. Planım bu alanda uzmanlaşıp yarı zamanlı akademisyen olmak ve aynı zamanda bir şirkette çalışmak. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin bana sunduğu imkanla hayal ettiğim bölümü okuyorum. Teşekkürler İzmir Ekonomi!

İyem ÇiFTÇİ

2014 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü tam burslu olarak kazandım ve asıl istediğim bölüm olan Psikoloji'den Çift Anadal yaptım. İngilizce eğitim bana makale, kitap, dergi gibi istediğim birçok kaynağı okuyup anlayabilme fırsatı sundu. İkinci sınıfta katıldığım Erasmus programı da yabancı dilimi geliştirdi. Bu yüzden İzmir Ekonomi Üniversitesi beni hep bir adım öne taşıdı. Buna ek olarak akademisyenlerimizin ulaşılabilirliği herhangi bir sorun ya da soru karşısında çaresiz kalmamamı sağladı. İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi olarak söyleyebilirim ki Türkiye’nin en iyi vakıf üniversitelerinden birinde okuyorum.

Mertcan UZUNOĞLU

Üniversite hayatıma 2016 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile başladım. Lisans eğitimimin ikinci senesinde, İzmir Ekonomi Üniversi-tesi’nin en önemli avantajı olarak gördüğüm Çift Anadal Programı ile Hukuk Fakültesi’nde de eğitim alma hakkına sahip oldum. Bu sayede birbirini tamamladığını düşündüğüm iki anabilim dalında eğitim alıp kendimi geliştiriyorum. Mezun olunca çift diplomayla iki alanda da çalışabilme fırsatını elde etmiş olacağım.

Muhammet Murat ETYEMEZ

2014 yılında ilk tercihim olan İzmir Ekonomi Üniversitesi Sinema ve Dijital Medya Bölümü’ne %100 burslu olarak yerleştim. Üniversitemin sağladığı olanaklarını öğrenince Hukuk Fakültesi'nden ÇAP yapmaya başladım. Dönem projemiz için çektiğimiz kısa film Cannes Film Festivali Kısa Filmler Köşesi ve California Uluslararası Film Festivali’ne seçildi. Üniversitemin sunduğu imkanlar sayesinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Özge Başak LAÇİN

İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim. İki zor bölümü aynı anda okumama rağmen birkaç arkadaşımla beraber Girişimcilik Kulübü’nü kurduk. Bir yılı aşkın süredir okulumuzdaki İnovasyon ve Girişimcilik Öğrenci Kulübü’nün kurucu başkanlığını yapıyorum. Ayrıca okulumuzun tanıtım ofisinde çalışarak birçok kişiyle tanışma ve deneyim edinme şansım oldum.

Özge İLHAN

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü son sınıf öğrencisiyim ve Endüstriyel Tasarım Bölümü'nden ÇAP yapıyorum. İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni seçmemdeki en önemli nedenler uluslararası fırsatları ve sektörel iş birliğinin fazla olmasıydı. Ekonomi'de hem en sevdiğim aktivitelerle sosyalleştim hem de çok büyük akademik fırsatlar ile karşılaştım. Okulum sayesinde; projelerimi sektörden önemli isimlere sunma, İtalyanca öğrenme, yurt dışına staj başvurusu yapma, ulusal dergilere makale yollama gibi pek çok şans yakaladım. İzmir Ekonomi Üniversitesi sayesinde istediğim her şeyi başarıyorum!

Zeliha KİLEK

2015 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü’ne yerleştim. İkinci sınıfta ise analitik bakış açımı geliştirmek için Endüstri Mühendisliği Bölümü ile Çift Anadal yapmaya başladım. İki bölüm okuduğum için okulum uzasa bile bursum kesilmeyecek. Bana bu fırsatı tanıdığı için üniversitemize teşekkür ediyorum.

Onur ATEŞ

2016 yılında ilk tercihim olan İzmir Ekonomi Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nden tam burslu olarak girdim ve Biyomedikal Mühendisliği ile Çift Anadal yapıyorum. İki bölümü aynı anda okumak yorucu da olsa arkamı dönüp baktığımda “iyi ki ÇAP’a başlamışım” diyeceğimden eminim.

Hatice DÖŞEME

2016 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’ne %100 burslu olarak girdim. Çift Anadal imkanlarını öğrenince Biyomedikal Mühendisliği'nden ÇAP yapmaya başladım. İki bölümün ortak derslerinin olması ders yükümün az da olsa hafiflemesini sağladı. Her iki bölümde de bilgi birikimimi arttırmayı ve kendimi geliştirmeyi umuyorum. Staj başvurularımda iki bölümde de eğitim görmem sayesinde olumlu dönüşler alıyorum. Mezun olduğum zaman da çift lisans diplomasına da sahip olmanın bana avantaj sağlayacağını düşünüyorum.