ADAY ÖĞRENCİLER        | 
EN

Spor Takımları


Üniversitemizde tüm öğrencilerimizin sportif faaliyetlerinde yararlanabilecekleri; basketbol-voleybol sahaları,tenis kortu ve masa tenisi alanları bulunmaktadır. Profesyonel spor takımlarımız yanısıra, Dağcılık ve Trekking, Sualtı ve Motor Sporları gibi çeşitli spor alanlarında faaliyet gösteren öğrenci toplulukları da mevcuttur. Üniversitemizde ayrıca, yıl boyunca deneyimli eğitmenleriyle faaliyet gösteren Futbol, Amerikan Futbolu, Erkek-Kız Tenis, Basketbol, Satranç ve Yelken takımları bulunmaktadır. Üniversitemiz bireysel spor dallarında başarılı olan öğrencilere de destek vermektedir.

Detaylı bilgi ve sorularınız için; sinem.konuralp@ieu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

Süper Ligde yer alan Üniversitemiz  Amerikan Futbolu Takımı, 50 kişilik sporcusuyla her sene düzenli olarak katıldıkıları Üniversiteler Spor Federasyonu Korumalı Futbol Liginde üniversitemizi temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : Ege Tuğcu

1.Ligde olan Üniversitemiz Erkek Basketbol Takımı, her sene gerçekleştirilen Üniversite Sporları Federasyonu müsabakalarına deneyimli antrenörü ile birlikte yıl boyunca antrenmanlar yaparak hazırlanmaktadır.

Takım Kaptanı : HALİL METE ÇAKALOĞLU

1.Lig'de yer alan Erkek Tenis Takımımız deneyimli antrenörü ile yıl boyunca antrenmanlar yaparak Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tenis turnuvalarında okulumuzu başarıyla temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : Burak ÖZTÜRK

2018-2019 Sezonunda kurulan Futbol Takımımız, İzmir Ekonomi Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde 2.Amatör Lig'de mücadele edecektir.

Takım Kaptanı : Oğuz TAŞDELEN

1.Lig'de yer alan Kız Tenis Takımı, deneyimli antrenörü ile yıl boyunca yaptığı antrenmanlarla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu turnuvaları üniversitemizi başarıyla gösteriyor.2017-2018 sezonunda üniversitelerarası turnuva takımımız grup birincisi olarak kupa kazanmıştır.

Takım Kaptanı : Fulya ARSLAN

Muay Thai dalında bir cok Türkiye derecesine ve dünya ikinciliğine sahip bir milli sporcumuz bulunmaktadır.Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından her sene düzenlenen yarışmalara katılan bireysel sporcularımıza destek verilmektedir.

Takım Kaptanı : ASENA AYDIN

Üniversitemiz Satranç Takımı,her sene düzenli olarak katıldıkıları üniversitelerarası satranç şampiyonasında üniversitemizi başarıyla temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : İsmet Mert Akdağ

Üniversitemiz Yelken Takımı her sene katıldığı "Campus Cup Marmaris" ve "Jimmy Key Urla" yelken yarışlarında derece elde ederek üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : SEHER ARI-DENİZ OFOĞLU