| 
EN

Spor Takımları


Üniversitemizde öğrencilerimizin yararlanabilecekleri spor alanları; basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortları bulunmaktadır. Ayrıca Bisiklet, Dağcılık ve Trekking, Sualtı, Yelken, Masa Tenisi, ve Motor Sporları gibi çeşitli spor alanlarında faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri de mevcuttur. Üniversitemizde ayrıca, yıl boyunca deneyimli eğitmenleriyle faaliyet gösteren Sutopu, Amerikan Futbolu, Bay-Bayan Tenis, Basketbol ve Voleybol takımları bulunmaktadır.

Sorularınız için; sinem.konuralp@ieu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

Süper Ligde yer alan Üniversitemiz  Amerikan Futbolu Takımı, 50 kişilik sporcusuyla her sene düzenli olarak katıldıkıları Üniversiteler Spor Federasyonu Korumalı Futbol Liginde üniversitemizi temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : Burak YILDIRIM

1. Ligde bulunan Bayan Tenis ve  Erkek Tenis Takımlarımız,eğitimli antrenörleriyle yıl boyunca yaptıkları antrenmanlar doğrultusunda her sene gerçekleşen, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Tenis müsabakalarına katılarak üniversitemizi başarıyla temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : Milos MRDAKOVİC

1.Ligde olan Üniversitemiz Erkek Basketbol Takımı, her sene gerçekleştirilen Üniversite Sporları Federasyonu müsabakalarına deneyimli antrenörü ile birlikte yıl boyunca antrenmanlar yaparak hazırlanmaktadır.

Takım Kaptanı : Mert CANATAN

Üniversitemiz Yelken Takımı ilk olarak 2012 yılında katılmış olduğu Campus Cup yelken yarışında birinci olmuştur. Yelken Takımımız her sene üniversitelerarası yarışmalarda üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : Nogay DÖKMECİ