| 
EN

Spor Takımları


Üniversitemizde öğrencilerimizin yararlanabilecekleri spor alanları; basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortları bulunmaktadır. Ayrıca Bisiklet, Dağcılık ve Trekking, Sualtı, Yelken, Masa Tenisi, ve Motor Sporları gibi çeşitli spor alanlarında faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri de mevcuttur. Üniversitemizde ayrıca, yıl boyunca deneyimli eğitmenleriyle faaliyet gösteren Sutopu, Amerikan Futbolu, Bay-Bayan Tenis, Basketbol ve Voleybol takımları bulunmaktadır.

Sorularınız için; sinem.konuralp@ieu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

Süper Ligde yer alan Üniversitemiz  Amerikan Futbolu Takımı, 50 kişilik sporcusuyla her sene düzenli olarak katıldıkıları Üniversiteler Spor Federasyonu Korumalı Futbol Liginde üniversitemizi temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : Ege Tuğcu

1.Ligde olan Üniversitemiz Erkek Basketbol Takımı, her sene gerçekleştirilen Üniversite Sporları Federasyonu müsabakalarına deneyimli antrenörü ile birlikte yıl boyunca antrenmanlar yaparak hazırlanmaktadır.

Takım Kaptanı : HALİL METE ÇAKALOĞLU

1.Lig'de yer alan Erkek Tenis Takımımız deneyimli antrenörü ile yıl boyunca antrenmanlar yaparak Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tenis turnuvalarında okulumuzu başarıyla temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : Burak ÖZTÜRK

1.Lig'de yer alan Kız Tenis Takımı, deneyimli antrenörü ile yıl boyunca yaptığı antrenmanlarla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu turnuvaları üniversitemizi başarıyla gösteriyor.2016-2017 sezonunda üniversitelerarası turnuva takımımız grup birincisi olarak kupa kazanmıştır.

Takım Kaptanı : Fulya ARSLAN

Üniversitemiz Yelken Takımı her sene katıldığı "Campus Cup Marmaris" ve "Jimmy Key Urla" yelken yarışlarında derece elde ederek üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmektedir.

Takım Kaptanı : Seher ARI