| 
EN

Rektörün Mesajı

İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne Hoşgeldiniz!

İEÜ’nün 2001 yılındaki kuruluşundan bu yana öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımız, mezunlarımız ve idari kadromuz ile birlikte akademik mükemmeliyet, girişimcilik ruhu ve yenilikçi düşünceyi sürekli kılmak için çalışıyoruz. Bu çabamızın bir göstergesi olarak mezunlarımızın dünyanın her kıtasında kazandıkları profesyonel başarılarla gururlanıyoruz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak kendi kendini yönetme becerisine sahip, yetkin bir lider ve girişimci nesli yetiştirmeyi amaçlıyor, bunu sosyal sorumluluk, yenilikçilik, etik davranış ve küresel farkındalık ilkeleri üzerine inşa ettiğimiz eğitim programları ve öğrenme ortamları ile destekliyoruz. Teknolojiyi en etkili şekilde kullanarak bu hedefleri hep daha ileriye taşıyoruz.

21. yüzyılda Üniversitemizin yerimizi hayal ederken, öğrencilerimizin de bir sonraki yüzyılın nasıl şekilleneceğini hayallerinde kurgulamalarını istiyoruz. Üniversitemiz, geleceğin taleplerini karşılamak için küresel görünürlüğün önemini biliyor ve lisans ve lisansüstü programlarını uluslararasılık ve karşılıklı bağlılık eksenlerde güçlendirmek için sürekli adımlar atıyor. Yabancı öğretim üye ve öğrencilerimiz de bu amaca ulaşmada bizlere önemli katkılar sağlıyor.

Böylesine hızlı ve dinamik bir çağda, eğitimin geleneksel çerçevelere sığdırılamayacağının farkındayız. Öğrenci odaklı anlayışımızla güçlendirdiğimiz bu farkındalık, Üniversitemizdeki eğitimin en son teknolojiler kullanarak verilmesini sağlamaktadır. Blackboard ve Panopto gibi dijital öğrenme platformları ile öğrencilerimizin diledikleri zaman ve yerde eğitim materyallerine ulaşabilmelerine ve çalışmalarını sürdürebilmelerine olanak tanıyoruz. Online ders ve programlar yoluyla yükseköğrenim derecesi almak ya da akademik yetkinliklerini geliştirmek isteyen bireylere alternatif eğitim çözümleri sunuyoruz. Tüm online programlarımız uluslararası standartlara uyumlu ve kapsayıcı programlar olarak tasarlanıyor.

Farklı yaklaşımlara hakim, araştırma odaklı bir akademik kadroyu sürekli kılmak amacıyla öğretim üyelerimizi aralıksız destekliyoruz. Akademik alanda gösterdiğimiz gayretli çalışmalarla gurur duyuyor, mükemmele ulaşmak için daha fazla çalışıyor ve Üniversitemize gelen her bir öğrencinin bu ismimizi geleceğe taşıyacak bu birikime katkı koyduğuna inanıyoruz.  Öğretim üyelerimizi, öğrencilerimizin kariyerlerinin devamında kullanacakları temel bilgi, beceri ve değerlerle donatmaları için yüreklendiriyoruz. Bu sayede mezunlarımızın kişisel ve profesyonel geleceklerine destek olacak öğrenme deneyimlerini kazanmalarını sağlıyoruz.

Üniversitemizin Michigan Üniversitesi, Kyoto Üniversitesi, Georgia State Üniversitesi, Boston Üniversitesi, Roma Sapienza Üniversitesi, Pekin Telekomünikasyon Üniversitesi, Paris Dauphine Üniversitesi gibi üniversitelere ek olarak ERASMUS ortaklığımız olan 140’tan fazla üniversiteyi de içeren bir uluslararası ortaklıklar ağı bulunuyor.

İEÜ’yü keşfettikçe bu topluluğun özel bir tarafı olduğunu da fark edeceksiniz. Ailemizi ziyaret etmenizi, bu camianın bir parçası olmanızı, sosyal etkinlikler ve öğrenci kulüplerinin zengin aktiviteleri ile kucaklaşmanızı arzu ederiz.

Şahsım adına, bu topluluğun her bir üyesi ile bir araya gelmekten çok mutlu olurum. Karşımıza çıkabilecek engelleri aşmamızı ve İEÜ’yü 22. yüzyıla hep birlikte başarıyla taşımamızı sağlayacak düşünce, öneri ve fikirlerinizi paylaşmanızı diliyorum. 

Prof. Dr. F. N. Can ŞIMGA-MUĞAN
Rektör