| 
EN

TÜM HABERLER


GÜZELLİK SANAL ORTAMA TAŞINIYOR
GÜZELLİK SANAL ORTAMA TAŞINIYOR

Güzellik sektörü dijital ortama taşınıyor.  İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Mezunu Fırat Turan ve Matematik Bölümü Mezunu Murat Yaşar, “Vigo” adıyla geliştirdikleri mobil uygulamada, İzmir’de bulunan 65’in üstündeki güzellik merkezi, kuaför gibi işletmeleri bir araya getirdi. Uygulamayı kullananlar son güzellik uygulamalarını yakında takip ediyor ve istedikleri işletmeden online randevu alabiliyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, Turan ve Yaşar’a İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde açtıkları stantta destek verdi.


İZMİR’DEN ALMANYA’YA TASARIM YOLCULUĞU
İZMİR’DEN ALMANYA’YA TASARIM YOLCULUĞU

Almanya’daki tiyatro sahneleri, İzmir Ekonomili modacılar tarafından şekilleniyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich ile İEÜ Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü Mezunu Cansu İncesu, Almanya’daki Chawwerusch Tiyatrosu’nun kostüm ve sahnesini tasarladı.


E3 PLATFORMU İZMİR EKONOMİ’DE
E3 PLATFORMU İZMİR EKONOMİ’DE

ABD Büyükelçiliği ve Türk Amerikan Derneği tarafından “İngilizce, ABD’de Eğitim Olanakları ve Girişimcilik” başlıklarının yer aldığı "E3 Platformu" standı İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde açıldı. Açılışa, ABD Ankara Büyükelçisi John Bass, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


MODA EĞİTİMİNDE İZMİR EKONOMİ BAŞARISI
MODA EĞİTİMİNDE İZMİR EKONOMİ BAŞARISI

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nde eğitim alan gençler, modanın geleceğine tasarım gücüyle yön veriyor. İzmir Ekonomili genç modacıların, alanında uzman yerli ve yabancı akademisyenlerden aldıkları nitelikli eğitimin sonucunda ürettikleri tasarımlar, IF Wedding Fashion İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı Gelinlik Tasarım Yarışması’nda ödülleri topladı. 15 finalistin 5’ini İzmir Ekonomili tasarımcılar oluşturdu. İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Ece Metiner ikinci, Fulya Civaroğlu da üçüncü oldu.


‘MESLEĞİMİ SEÇİYORUM’
‘MESLEĞİMİ SEÇİYORUM’

Zorlu sınav maratonu içerisinde lise son sınıf öğrencileri, geleceğin mesleklerini yerinde öğrendi. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Konferans Salonu’nda gerçekleşen “4. Mesleğimi Seçiyorum” etkinliğinde öğrenciler, akademisyenlere ilgi duydukları mesleklerin eğitimini ve kariyer imkânlarını sordu. Ders uygulamaları hakkında bilgi alan bin 700 öğrenci, bir gün boyunca ‘üniversiteli’ olurken sınav kaygısı, motivasyon, başarı ve meslekler konularında seminerlere katıldı.


AZARLAMAYI SEVİYORUZ!
AZARLAMAYI SEVİYORUZ!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen Aile Yapısı Araştırması’nda ailelerin çocuklarına ceza olarak “azarlama” yöntemini tercih ettiği belirlendi. 7 – 13 yaş grubunda çocuğu olan babalar yüzde 13.2 oranında sıklıkla çocuklarını azarlıyor. Babaların yüzde 46.2’si ise çocuklarını ara sıra azarlama yolunu seçiyor. Anneler ise yüzde 21.8 oranında sıklıkla ve yüzde 48.6 oranında da bazen ceza yöntemi olarak azarlamayı tercih ediyor.


GELİNLİK YARIŞMASI’NA İZMİR EKONOMİ DAMGASI
GELİNLİK YARIŞMASI’NA İZMİR EKONOMİ DAMGASI

İzmir Ekonomili modacılar, Avrupa'nın en büyük gelinlik fuarına yine damgasını vurdu. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı -11. IF Wedding Fashion Gelinlik Tasarım Yarışması’nda 15 finalistin arasından İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Ece Metiner ikinci, Fulya Civaroğlu da üçüncü oldu.


‘BENDEN SANA SEVGİLERLE’
‘BENDEN SANA SEVGİLERLE’

Yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 900 bin öğretmen ders başı yaparken, İzmir Ekonomili gençler, İzmir’in Kınık ilçesinde eğitim gören küçük kardeşlerini unutmadı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Factory of Business Öğrenci Topluluğu, Yayakent İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 300 öğrenciye kırtasiye, boyama ve okuma kitapları hediye etti, okulun spor malzemelerini tamamladı. Öğrenciler, “Benden Sana Sevgilerle” başlığıyla yürüttükleri proje kapsamında 60 çocuğun da kışlık ayakkabı ihtiyacını karşıladı.

 


ATIK MALZEMELER TASARIM GÜCÜYLE GERİ DÖNÜŞÜYOR
ATIK MALZEMELER TASARIM GÜCÜYLE GERİ DÖNÜŞÜYOR

Kâğıt müsveddeleri, atık kumaşlar, yarım kalmış tahtalar yeniden kullanım için dönüştürülüyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler, ‘mıntıka’ temizliğinde elde ettikleri atık malzemelerle, defterler, kolyeler, kalemlikler, lambalar, bebekler, çantalar yaptı. Mart ayı içerisinde sergilenecek eserler daha sonra satışa sunulacak, elde edilen gelirle bir köy okulunun aktivite odası ve kütüphanesi yine tasarım gücüyle inşa edilecek.


ÇOCUK ORTAK SEVGİ İSTER!
ÇOCUK ORTAK SEVGİ İSTER!

 Güven ortamı çocukların zekâ, kişilik ve sosyal davranışlarını geliştiriyor. Uzmanlar, aile içerisinde anne baba rolünün çocukların sağlıklı gelişimi ve sosyalleşmesine yön verdiğini belirterek, babaların gösterdiği ilginin çocukların kendilerine olan güven duygusunun arttırdığını vurguluyor.