| 
EN

TÜM HABERLER


MODA İZMİR EKONOMİLİ TASARIMCILARLA ŞEKİLLENİYOR
MODA İZMİR EKONOMİLİ TASARIMCILARLA ŞEKİLLENİYOR

Türkiye ve dünya modasına yön verecek tasarımcılar, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde  (İEÜ) yetişiyor. İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’ne, özel yetenek sınavıyla öğrenci kabulü için ön kayıtlar sürüyor. Bölümde eğitim görmek isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi 3 Ağustos olarak belirlendi.


ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ VE BAYRAĞIMIZ GÖKYÜZÜNDEN PARAŞÜT İLE DEMİRKÖPRÜ BARAJI’NA İNDİ
ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ VE BAYRAĞIMIZ GÖKYÜZÜNDEN PARAŞÜT İLE DEMİRKÖPRÜ BARAJI’NA İNDİ

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri için İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri tarafından üretilen ve gökyüzüne salınan yüksek irtifa balonu bulundu. Öğrenciler, elde ettikleri verilerle yeni araştırmalara başladı. İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerinin adlarını bilimin ışığıyla yaşatmak istediklerini belirterek, “Onlar, canları pahasına bu ülkeyi korumak için her şeyi yaptı. Biz de ülkemiz için öğrencilerimizle birlikte bayrağımızı bilimle daha yukarıya taşımak için çalışıyoruz” dedi.


ENERJİDE ÇEVRE DOSTU DÖNEME DOĞRU
ENERJİDE ÇEVRE DOSTU DÖNEME DOĞRU

Türkiye, bu yılın ilk çeyreğinde elektrik ithalatı 30 milyon 594 bin 671 dolar oldu. Geçen yılın aynı dönemine göre ithalatta yüzde 36 oranında azalma yaşanırken, İzmir Ekonomili mühendisler bu oranları daha da aşağılara çekmek için çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak elektrik üretim sistemi geliştirdi.


UNUTULAN LEZZETLERE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM
UNUTULAN LEZZETLERE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM

Geleneksel lezzetler, odun ateşiyle yeni nesil şefin yorumuyla pişiyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü Mezunu Girişimci Şef Onur Canbulat, gelenekselliği ve yaratıcılığı birleştirdiği “Lokanta Levan”’da, odun ateşinde pişirdiği lezzetleri konuklarına sunuyor.


‘GELECEĞİ BİLİM ÜZERİNE İNŞA EDİYORUZ’
‘GELECEĞİ BİLİM ÜZERİNE İNŞA EDİYORUZ’

Türkiye’nin bilimsel gücüne uluslararası eğitim sistemiyle katkıda bulanan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), 2017 – 2018 akademik yılına yeni bölüm ve programlarla başlayacak. Yeni akademik yılda İzmir Ekonomi ailesine dâhil olan gençler, yeni nesil tıp eğitimi alacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 60 öğrenci kabul edilecek. Türk bilim dünyasına yön verecek gençlerin yetişeceği, Fizik, Matematik, Ekonomi bölümleri ile Çağrı Merkezi Hizmetleri, Emlak ve Emlak Yönetimi, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Bilgisayar Programcılığı (ikinci öğretim) ve Grafik Tasarım (ikinci öğretim) programları, ilk öğrencileriyle bu yıl eğitime başlayacak.


DÜNYA LEZZETLERİNE YOLCULUK İZMİR EKONOMİ’DEN BAŞLIYOR
DÜNYA LEZZETLERİNE YOLCULUK İZMİR EKONOMİ’DEN BAŞLIYOR

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü, Türk ve Ege mutfağının en seçkin örneklerini öğrenecek ve dünyaya tanıtacak genç şefleri ve yöneticileri yetiştirmeye hazırlanıyor. Özel yetenek sınavı yapan tek üniversite olan İEÜ Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü’nde öğrenciler ünlü şeflerin öncülüğünde eğitim alacak. Ön kayıt için başvuruların başladığı bölümde, son gün 21 Temmuz olarak belirlendi.


İZMİR EKONOMİ KURUMSAL UYGULAMALARIN ADRESİ
İZMİR EKONOMİ KURUMSAL UYGULAMALARIN ADRESİ

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencileri, firmalar tarafından uygulanan üretim, stok, malzeme, personel takibini içeren “SAP” sistemi eğitimi sertifikalarını aldı. Firmaların üretimden, stoğa, satılan ürün sayısından alınan malzemeye, personelin takibinden bilgilerin kontrolüne dek kullanılan yazılımın eğitimini alan 37 öğrenci, iş yaşamına atıldı.


’15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ GÖKYÜZÜNDE’
’15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ GÖKYÜZÜNDE’

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’nin adları, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri tarafından hazırlanan yüksek irtifa balonuyla gökyüzüne salındı. Türk bayrağı ve Demokrasi şehitlerinin isimlerinin yer aldığı yüksek irtifa balonu, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla gökyüzüne yükseldi.


15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİNİ GÖKYÜZÜNE, 40 BİN METRE YÜKSEĞE GÖNDERİYORUZ’
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİNİ GÖKYÜZÜNE, 40 BİN METRE YÜKSEĞE GÖNDERİYORUZ’

Türkiye’nin havacılık ve uzay çalışmalarında atılan hızlı adımlar kapsamında İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan yüksek irtifa balonu, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri için havalanacak. Türk bayrağı ve Demokrasi şehitlerinin isimlerinin yer aldığı yüksek irtifa balonu, 15 Temmuz, saat 10.30’da İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden gökyüzüne salınacak.


FİKİRLER ÜRÜNE DÖNÜŞÜYOR
FİKİRLER ÜRÜNE DÖNÜŞÜYOR

Türk Hava Yolları (THY), gençlerin fikirlerini hayalden gerçeğe dönüştürüyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Embryonix Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla gençlerle bir araya gelen THY, geleceğin projelerine desteğini veriyor. “Fikirden Ürüne Teknoloji Geliştirme Programı” kapsamında ön aşamayı geçerek, sunum yapan Gizem Acar Yavuz, “Coffee Art Machine” projesiyle birinci olurken, Can Dörtkardeşler de “Udentify” adlı çalışmasıyla ikinci oldu.