| 
EN

TÜM HABERLER


DÜNYACA ÜNLÜ TASARIMCI İZMİR'DE
DÜNYACA ÜNLÜ TASARIMCI İZMİR'DE

Dünyaca Ünlü Tasarımcı/Artist/Yazar Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğrencileriyle Buluştu.

Geçtiğimiz hafta İzmir Ekonomi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’ne konuk olan Phil Cleaver, neredeyse hepimizin cebinde taşıdığı VISA logosunu tasarlayan, dünyaca ünlü bir grafik tasarımcıdır. Meslek hayatına grafik tasarım alanının duayenlerinden Alan Fletcher ve Anthony Froshaug’la çalışarak başlayan Cleaver, New York’ta Pentagram, Hollanda’da TD ve Londra’da Wolff Olins ajanslarında uzun yıllar çalışmış ve 1992 yılında Londra’da Et Al Tasarım danışmanlığı firmasını kurmuştur. Monotype Müzesi’nin ve Kraliyet Sanat Cemiyeti’nin de üyeleri arasında yer alan Phil Cleaver, Middlesex Üniversitesi’nde sanat ve tasarım dersleri de vermektedir. Dünyaca ünlü markalarla çalışan ve pek çok kitap tasarlayan tasarımcının işleri Victoria & Albert Müzesi’nin daimi koleksiyonunda da yer almaktadır


MİZAH GENÇLERLE BULUŞTU
MİZAH GENÇLERLE BULUŞTU

Uykusuz Dergisi çizerleri Yiğit Özgür, Cihan Ceylan Fırat Budacı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Bahar Etkinlikleri kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. İEÜ Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Yılın En’leri ’18 Uykusuz Dergisi” başlıklı etkinlikte, öğrencilerle eğlenceli sohbet gerçekleştiren çizerler, mizah dergilerinin ekonomik sıkıntı içinde olduğunu ancak Uykusuz Dergisi’ni çıkarmaya devam edeceklerini bildirdi.


DÜNYA LABORANTLAR GÜNÜ İZMİR EKONOMİ’DE KUTLANDI
DÜNYA LABORANTLAR GÜNÜ İZMİR EKONOMİ’DE KUTLANDI

Hastalık tanısında önemli bir yere sahip olan laboratuvarların gizli kahramanları tıbbi laboratuvar tekniker ve teknisyenlerini eğiten İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı, “Dünya Laborantlar Günü”nü kutladı.


SİZİN GELECEĞİNİZ İNŞA EDİLİRKEN
SİZİN GELECEĞİNİZ İNŞA EDİLİRKEN

Ekonomist, Gazeteci ve Tedx konuşmacısı  Emin Çapa; İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından, Kampüs’te Finans Kampüs’te Gelişim konferanslar dizisinin konuğu oldu. “Sizin Dünyanız İnşa Edilirken…” isimli konuşmasıyla öğrencilere içinde olduğumuz dünyanın sürekli dönüştüğünü ve bu hızlı dönüşümün farkında olunması gerekliliğini aktardı.


İZMİR’DEN ÇİN’E PARLAYAN YILDIZLAR
İZMİR’DEN ÇİN’E PARLAYAN YILDIZLAR

Eğitim dili İngilizce olan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) ikinci yabancı dil eğitimi öğrencilerin hayatına yön veriyor. İkinci yabancı dilini Çince alan İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Betül Akçakaya, 17. Çince Köprüsü Dünya Üniversite Öğrencileri Çince Yarışması Türkiye Elemesi’nde birincilik kazandı.

 


“GENÇBİZZ” GİRİŞİMCİLİK PROGRAMINA MYO KATKISI
“GENÇBİZZ” GİRİŞİMCİLİK PROGRAMINA MYO KATKISI

İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokullu (İEÜ MYO) 20 öğretim görevlisi Genç Başarı Eğitim Vakfı  (GBEV) işbirliğiyle ile “GençBizz” Şirket Programı kapsamında liseli girişimcilere mentorluk yaparak geleceğin ekosistemine yön verecek gençleri iş dünyasında hazırlıyor. İEÜ MYO’lu öğretim görevlileri GBEV’ce hazırlanan mentorluk eğitimlerini tamamladıktan sonra İzmir ili içerisinde yer alan 14 lisenin[1] 20 projesinde gönüllü olarak görev almaya başladı.


İZMİR’DEN ÇİN’E UZANAN TASARIM DERSİ
İZMİR’DEN ÇİN’E UZANAN TASARIM DERSİ

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Jovita Sakalauskaite, Çin’in başkenti Pekin’de bulunan Tsinghua Üniversitesi Sanat ve Tasarım Akademisi’nde lif sanatının moda tasarımına yansımasını ve üç boyutlu keçe tasarımıyla geleneksel Türk sanatını Çinli öğrencilere aktarıyor.


İZMİR EKONOMİ'DEN ENGİNARA FARKLI YORUMLAR
İZMİR EKONOMİ'DEN ENGİNARA FARKLI YORUMLAR

İzmir Ekonomili genç şeflerin yaptığı enginarlı tatlar uluslararası lezzete büründü. 4. Uluslararası Enginar Festivali’nde genç şefler, enginara gelenekselliğin yanı sıra farklı tatlar kattı.


ÖZİNCE’DEN GENÇLERE DİJİTAL ÇAĞ ÖĞÜTLERİ
ÖZİNCE’DEN GENÇLERE DİJİTAL ÇAĞ ÖĞÜTLERİ

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, bankacılık işlemlerinin yüzde 88’inin dijital ortamda gerçekleştirildiğini belirterek, gençlere yabancı dil ve kodlama dili öğrenmelerini tavsiye etti. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Fakültesi’nin konuğu olan Özince, “Dijital Çağda Bankacılık: İş Bankası Bunun Neresinde?” başlıklı söyleşiye katıldı.


EKONOMİDEN YELKEN YARIŞMASINDA 3 BİRİNCİLİK
EKONOMİDEN YELKEN YARIŞMASINDA 3 BİRİNCİLİK

İzmir'in Urla ilçesinde bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve 23'ü üniversiteli, toplamda 39 takımın katıldığı "Jimmy Key" ve 6.'sı düzenlenen "Universail" üniversitelerarası yarışları 14-15 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. İzmir Ekonomi Üniversitesini temsil eden Tıp Fakültesi öğrencilerden oluşan takımımız  Destek-4 sınıfında Jimmy Key ve Universail yarışlarında Overall'da 23 tekne arasından Birinci olmuştur. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.