| 
EN

Başkanın Mesajı

Sevgili Gençler,

Üniversite tercihi, hayatınıza yön verecek en önemli kararlardan birisidir. Seçeceğiniz üniversite, gençlik hayallerinizi büyüterek mutlu bir geleceğe dönüştürmek için ihtiyaç duyacağınız bilgiyi, dünya görüşünü ve eğitimi alacağınız yerdir.

Üniversite sadece yaşamınızın gelecek dönemi için gerekli olan mesleki bilgiyi ve formasyonu kazandığınız bir yer değildir. Aynı zamanda hayat karşısında cesurca durmayı ve hayallerinize sahip çıkmayı, daha iyi yaşam için gerekli bilgileri öğrendiğiniz evrensel kurumlardır.

İşte, İzmir Ekonomi Üniversitesi, sadece ülkemizin değil Akdeniz’in en güzel kentlerinden birisi olan Dünya Kenti İzmir’de; hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan eğitimi ve yeni bir vizyonu size sunmaya hazır.

Sizin hayallerinize ortak olmak istiyoruz.

Çünkü başarı için hayal kurmanın, yıllarca bunun peşinden koşmanın nasıl zor ama bir o kadar da heyecan verici olduğunu İzmir ve Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesini kurarken yaşadık. Her zaman geleceğe bakarak ve her gün yaptıklarımızın üzerine bir yenisini ekleyerek, ilklerin üniversitesi olan İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni kuruluşundan bu yana geçen 10 yılda bir marka üniversiteye dönüştürdük.

İzmir’in marka olmuş, teknolojinin en yeni sistemleri ile donatılmış, her biri alanında en üst yetkinliğe ulaşmış akademisyenlerin bulunduğu üniversitemize adımınızı attığınız andan itibaren farklılığı hemen hissedeceksiniz. Çünkü İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde sadece bilgiyi değil, bilgiye ulaşmayı ve bilgiyi kullanmayı da öğretmek bizim hedefimizdir.

Özgür düşünce, serbest tartışma, demokrasi ve katılım gibi üniversiteyi kelime anlamıyla da dolduran bütün zenginlikleri İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yaşayacaksınız.

Eğitimizi, hem içindekilerin hem dışındakilerin “Yaşanacak Şehir” olarak nitelendirdiği İzmir’de bir yanını Balçova’nın yeşilliklerine bir yanını İzmir Körfezi’ne dayamış kentin kalbindeki kampüsümüzde alırken; yaşamınız boyunca unutamayacağınız en keyifli yıllarınızı geçireceksiniz.

Siz bize hayallerinizi getireceksiniz, biz bu hayalleri eğitim ile yoğuracağız. Kendinize özgüven duyarak bu üniversiteden hayata atılacaksınız. Geleceğinizin her aşamasında beni yanınızda bulacaksınız.

Sizleri, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne ve Güzel İzmir’e davet ediyorum…

Ekrem DEMİRTAŞ
İzmir Ekonomi Üniversitesi Kurucusu,
Mütevelli Heyet Başkanı