English

HABERLER

 • İZMİR EKONOMİ DÜNYAYI KUCAKLIYOR
  15 NİSAN 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Ekrem Demirtaş, üniversitenin kuruluşunun 13. Yılında “uluslararası” hedefine adım adım yaklaştıklarını söyledi. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin 13. Kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında ilk tören İEÜ Konferans Salonu’nda İEÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla yapıldı.

 • GENÇLER; YABANCI DİLİ EĞLENEREK ÖĞRENMEK İSTİYOR!
  14 NİSAN 2014

  Gençlerin, yabancı bir dili sınıflarda gerçekleştirilen kültürel aktivitelerle daha iyi öğrendiği belirlendi. Avrupa Birliği Yaşam Boyu Öğrenim Programı tarafından Almanya’nın koordinatörlüğünde İngiltere ve Türkiye’den İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) proje ortağı olarak katıldığı “Genç Avrupalılar Dil Öğrenmeyi Seviyor” (Young Europeans Love Languages – YELL 2) etkinliği kapsamında gençlerin yabancı bir dili en iyi öğrenme şekilleri değerlendirildi. Öğrencilerin, yabancı dili öğrenmede en çok yarışmalar, müzik, drama, kültürlerarası etkinliklerle başaralı olduğu ortaya çıktı. 

 • SAĞLIĞA PEDAL ÇEVİRİN!
  12 NİSAN 2014

  Bahar aylarının gün yüzünü göstermesiyle birlikte insanlar spora yönelirken, uzmanlar sağlıklı yaşam için bisiklet sürmenin birçok kası harekete geçirdiğini vurguluyor. Bisiklet kullanımının sürdürülebilir bir etkinlik olduğunu kaydeden uzmanlar,  bu spor türünün hem eğlenceyi hem de sağlığı birarada bulundurduğunu belirtiyor.  İzmir Ekonomi Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin oluşturduğu öğrenci kulübüyle de bir spor merkezine bağlı kalmadan bisikletle hem yarışlara katılıp madalyaları topluyorlar hem de doğanın içinde sağlıklı yaşamın keyfini sürüyorlar.

 • ÖĞRENCİLER, KONFERANSTA BULUŞACAK
  11 NİSAN 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından gerçekleştirilecek 10. Uluslararası Öğrenci Konferansı’nda, 13 ülkenin öğrencileri biraraya gelecek. Almanya, İtalya, Hollanda, İngiltere, Fransa, Moğolistan, Türkiye, Endonezya, Nijerya, Pakistan, Hindistan, Almanya ve İran’dan yer alacak katılımcılar, 60’a yakın bildiri sunacak. 14 Nisan saat 10.00’de başlayacak etkinliğin açılış konuşmasını Avro Bölgesi’ndeki makroekonomik politikalar üzerine uzmanlaşan Profesör Emiliano Brancaccio yapacak. Konferans programına www.isl.ieu.edu.tr/isc2014 adresinden ulaşılabilir.

DUYURULAR

MEDYA GALERİSİ

Photo
Photo
Photo
Photo