English

HABERLER

 • YÜZYILLARIN KURAMINA YENİ SOLUK İZMİR EKONOMİ’DEN
  13 AĞUSTOS 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Matematik Bölümü öğretim üyeleri geliştirdikleri TÜBİTAK projesiyle değişmezlik kuramında yeni bir modülün özelliklerini inceleyecek. Kuramın işlemedi özel durumları da kapsayan geniş bir model geliştirilmesi amacıyla proje hazırlayan İEÜ Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Madran ve doktora öğrencisi Deniz Erdemirci Erkuş, kablosuz iletişimde kullanılan kodlama teorisini kolaylaştıran bu kurama farklı bir bakış açısı getirecek. TÜBİTAK bünyesindeki Matematik, Fizik Araştırma Destek Grubu tarafından 61 bin Türk Lirası destek verilen çalışma, 18 ay sürecek.

 • İZMİR EKONOMİ YÜKSEK LİSANSI İLE FARK YARATIN
  11 AĞUSTOS 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), eğitim yaşamında yüksek lisans diplomasına sahip olarak kariyerlerinde fark yaratmak isteyenlere uzaktan eğitim ile yeni bir kolaylık sağlıyor. Tezli ve tezsiz yüksek lisans seçeneklerinin yanı sıra uzaktan eğitim ile öğrencilerin teknolojik olanaklarından yararlanarak, istedikleri alanlarda kendilerini geliştirmelerine imkan tanıyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Uzaktan Öğretim Yüksek Lisans Programları’nda (e-MBA) bütün dersler bilgisayar ortamında, canlı olarak işleniyor.

 • İZMİR EKONOMİLİLERDEN SOMA TASARIMI
  09 AĞUSTOS 2014

  Türkiye'yi yasa boğan ve 301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma faciasının ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Mezunu Merve Çelebi ve Seba Acar, madencilerin anısına kömürlerden iç mekan tasarımı yaptı. Çelebi ve Acar, üniversite mezuniyet projesi olarak başladıkları çalışmada, Soma'da yaşanan Maden  faciasında yaşamını yitiren madencilerin unutulmaması için 301 parça kömür parçasını bardak formunu verdikleri mekan tasarımında biraraya getirdi.

 • TÜRK TEKSTİLİNİ İNGİLTERE'YE TANITACAKLAR
  08 AĞUSTOS 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Türk tekstilinin tasarım, üretim süreçlerini İngiltere’ye tanıtacak. British Council’ın gerçekleştirdiği  “FEED – IN Eğitim İşbirlikleri Yarışması” için İngiltere’deki De Monfort Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ile İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim üyeleri ve öğrencileri, ortak proje hazırladı. Sonucunda proje desteklenmek üzere seçildi. İzmir Ekonomili öğrenciler, tasarımdan üretim aşamasına Türk tekstilinin örneklerini İngiltere'de anlatacak. Karşılıklı ziyaretlerin de gerçekleştirileceği proje kapsamında, De Monfort Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri de, İzmir’de üretim yapan tekstil firmalarını inceleyecek.

DUYURULAR