English

HABERLER

 • GELECEĞİN HUKUKÇULARINA YÖN VERDİLER
  19 ARALIK 2014

  Avukatlık mesleğinin kamu görevi olduğu belirtilerek, genç hukukçuları adalet arayan insanların beklendiği kaydedildi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından gerçekleştirilen "Hukuk Kariyer Günü" kapsamında adalet dağıtıcıları öğrencilerle bir araya geldi, mesleki deneyimlerini paylaştı. Etkinliğe İzmir Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimi İbrahim Altıtaş, İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi  Murat Ergün,  İzmir Ticaret Odası Genel Sekreteri Duygu Mutluel katıldı.

 • ‘EKONOMİDE KEMERLERİ BAĞLAYIN!’
  15 ARALIK 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi, Garanti ve Yapı Kredi Bankalarının Eski Genel Müdürü Halit Soydan, yılın son günlerinde ne dünya ne de Türkiye finansını okumanın kolay olmadığını, dünya genelinde ‘kur savaşlarından’ söz edilen bir dönemde, Türk Lirasının aşırı değerinin kimseyi sevindirmemesi gerektiğini söyledi. 2014 yılının son günleri ve 2015 yılı öncesinde Türk ve dünya ekonomisini değerlendiren Soydan, “Parasal ekonominin her dalında sis ve pus kimi zaman yoğunlaşıyor” dedi.

 • ‘ÜNİVERSİTE KENTİ İZMİR’
  13 ARALIK 2014

  Dünyanın 5 kıtasından öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) gerçekleştirilen İzmir Uluslararası Öğrenci Günü’nde bir araya geldi. İzmir’deki 9 üniversite tarafından kurulan İzmir Üniversiteleri Platformu’nun alt çalışma grubu “Study in İzmir” tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, kentte eğitim gören, 114 ülkeden bini aşkın yabancı öğrencinin tanışmaları ve kültürlerini paylaşmaları sağlandı.

 • İZMİR EKONOMİ’NİN HUKUKÇULARI ADLİYEDE
  12 ARALIK 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Hukuk Fakültesi öğrencileri, İzmir Adliyesi koridorlarında geleceklerini inşa etti. İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş’ın eşlik ettiği öğrenciler, ağır ceza mahkemesinde dava izledi, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan ve İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Mehmet Arık’ı ziyaret etti.

DUYURULAR