English

HABERLER

 • İZMİR EKONOMİ, 14. KEZ KAPILARINI AÇTI
  01 EKİM 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) 2014 – 2015 Akademik Yılı’na yeni öğrencileriyle başlamanın heyecanını yaşıyor. İEÜ, 14. kez öğrencilerine kariyerlerinin ilk adımlarını atmaları için kapılarını açtı. Yeni akademik yılın ilk töreni, Cumhuriyet Alanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Törende, İEÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, akademisyenler, mezunlar ve öğrenciler, saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

 • ‘ÇEVİRİ ve TEKNOLOJİ BÜTÜNLEŞTİ’
  30 EYLÜL 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütercim Tercümanlık Bölümü, 30 Eylül Dünya Çeviri Günü ve bölümün 10. Kuruluş Yıldönümünü “Çeviri ve Teknoloji Paneli” ile kutladı.  İEÜ Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılışını İEÜ Mütercim Tercümanlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Lütfiye Oktar yaparken, İzmir Çeviri Öğrencileri Platformu temsilcileri de görüşlerini aktardı.

 • İEÜ MEZUNLARINDAN KUMRU BULUŞMASI
  29 EYLÜL 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) mezunları, 4. Geleneksel Kumru Günü’nde buluşarak, anılarını tazeledi. İzmir’in simgelerinden kumru yendi, DJ Tamer Varis’in müzikleri eşliğinde İEÜ Balçova Kampüsü Tören Alanı’nda sıcak sohbetler yapıldı.  
  İEÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ülken, en önemli hedeflerinin tekrar aynı çatı altında biraraya gelerek, İzmir Ekonomi Üniversitesi aidiyetliği içinde hareket etmek olduğuna dikkat çekti. Ülken, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin dünyadaki ilk 500 üniversite içerisinde yer aldığına işaret ederek, “Bu dünyada her nereye gidersek gidelim diplomamız bizimle birlikte gelecek. Bu farkındalıkla ilerlersek, mezunlarımız birbirine sıkı sıkıya sarılırsa, daha çok listenin ilk sıralarını zorlarız” dedi.

 • 'MAHKEMELER YENİ TİCARET KANUNUNU SEVDİ'
  27 EYLÜL 2014

  Yeni Türk Ticaret Kanunu Hazırlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ünal Tekinalp, yasanın yürürlüğe girmesinin ardından mahkemelerin büyük bir uyum gösterdiğini, küçük sermaye sahiplerinin dava açmada güç sahibi olduklarını gözlemlediklerini vurguladı.

   

DUYURULAR