English

HABERLER

 • KÜRESEL KRİZ NEREYE GİDİYOR?
  21 EKİM 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümü tarafından gerçekleştirilen 2008 Krizi: Sistematik mi, Konjonktürel mi, Planlı mı?“ konferansı dünyanın birçok ülkesinden ekonomisti bir araya getirdi. Küresel krizin ve çıkış yollarının tartışıldığı konferansa, İEÜ Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Subaşat, sosyal kuramcı David Harvey, iktisatçılar John Weeks, Jan Toporowski, David Kotz, Alan Freeman, Simon Mohun, Stavros Mavroudeas, Anwar Shaikh, Al Campbell, Erdoğan Bakır, Kadir Has Üniversitesi’nden Doç. Dr. Özgür Orhangazi, Riccardo Bellofiore, Ben Fine, Radhika Desai katıldı.

 • DAVID HARVEY İZMİR EKONOMİ ÜNİVERİTESİ'Nİ ONURLANDIRDI
  20 EKİM 2014

  Dünyanın en önemli politik iktisatçıları küresel krizin nedenlerini tartışmak üzere İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde buluştu. Etkinlik için üniversitemizi onurlandıran katılımcılardan, dünyanın en saygın sosyal bilimcileri arasında yer alan Profesör David Harvey’in, atölye ve akademi dünyasında yaşanan dönüşümler hakkındaki görüşlerini aldık.

 • BU KIŞ 60’LARIN DÜNYASINI YANSITACAK
  18 EKİM 2014

  Kış, yeni moda akımlarıyla renkli geçecek. Kürk, pelerin, çeşitli tüy ve işlemden geçmemiş görüntülü dış giyimler, bu kışın modasını oluştururken, 1960’lı yılların esintileri göz önünde olacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Özge Dikkaya Göknur, Paris New York, Londra gibi moda başkentlerinde yapılan 2014/2015 kış defilelerinde temiz çizgiler, kozaya benzeyen silüetlerin dikkat çektiğini belirterek, bu sezonun ana temasının sarıp sarmalanmak olduğunu söyledi.

 • ‘SOSYAL MEDYA İLE YENİDEN DOĞDU’
  17 EKİM 2014

  Sosyal medyada esprili paylaşımları ile dikkat çeken Şarkıcı Atilla Taş, bu alanın kendi medyasını oluşturma fırsatı verdiğini söyledi. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) Medya Kulübü ile Medya ve İletişimciler Derneği tarafından gerçekleştirilen 2. Medya Günleri’nde konuşan Taş, sosyal medya ile birlikte küllerinden yeniden doğduğunu kaydetti.

DUYURULAR