English

HABERLER

 • ÜNLÜLERİN TASARIMCISI İZMİR EKONOMİ’DE
  27 TEMMUZ 2014

  “Umutsuz Ev Kadınları” dizisinin güzel oyuncusu Eva Longoria’nın kıyafetlerinin tasarımcısı Paul Scherer, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nde deneyimlerini geleceğin modacılarına aktaracak. Longoria’nın kıyafetlerinin yanı sıra Amerikalı Şarkıcı Jennifer Rush, Alman Aktrist Mirja du Mont ile Sophie von Kessel, model Heidi Klum ve Alman Şarkıcı Sarah Connor’a özel kıyafetler hazırlayan Scherer, 2014 – 2015 Akademik Yılı’nda bir dönem boyunca İzmir Ekonomi Üniversiteli öğrencilerle yaratıcı moda üzerine çalışacak.

 • İZMİR EKONOMİLİ MİMARLARDAN MODERN BARINAKLAR
  26 TEMMUZ 2014

  Modern barınaklar, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mimarlık Bölümü öğrencileri tarafından inşa edildi.  Miami Üniversitesi’nden Amerikalı Mimarlar Raffi Tomassian ile Nicholas Germann’ın katıldığı “Dijital Fabrikasyon” başlıklı atölye çalışmasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, en az iki kişinin barınabileceği tasarımlara imza attı. İEÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlileri Michael Young, Özlem Akın, Füsun Babaoğlu, Dr. Altuğ Kasalı ile araştırma görevlileri Ece Küreli ve Ece Uyar Aktaş’ın yer aldığı etkinlikte barınak tasarımına modern bir bakış açısı getirildi. 

 • BAŞARI KENDİNİ TANIMADA SAKLI
  25 TEMMUZ 2014

  Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla öğrencilerin yetişkinliğe adım attığını belirten uzmanlar, istediği bölümü kazanamayan öğrencilerin hayallerinden vazgeçmemesi gerektiğini vurguluyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezi Koordinatörü Uzman Klinik Psikolog Nilgün Köstem, istediği üniversite ya da bölümü kazanamayan öğrencilerin hayal kırıklığına kapılmamaları gerektiğini belirterek, “Başarı ilk seferde ya da planladığımız şekilde gelmediyse, bu tamamen ‘başarısız olduk’ anlamına gelmez. İstediğimiz bir şeye ulaşmak için birkaç sefer denemek gerekir. Bazen 'başarılı olamamak veya hata yapmak' bizim için çok öğretici ve değerlidir” dedi.

 • İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ YOLDA
  24 TEMMUZ 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi lisans yerleştirme sonuçlarına göre bin 755 yeni öğrencisine kapılarını açtı. Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi olan İzmir Ekonomi, yeni öğrencilerini birer girişimci olarak yetiştirmeye hazırlanırken, gelecek yıl inşaatını tamamlamayı hedeflediği tıp fakültesinin arsası satın alındı.

DUYURULAR