English

HABERLER

 • İLETİŞİMİN GELECEĞİNE YATIRIM İÇİN İŞBİRLİĞİ
  30 EKİM 2014

  İzmir’in önde gelen ajansları tarafından yapılmış iletişim çalışmalarının sergilendiği İRD 25. yıl sergisi, İzmir Reklamcılar Derneği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğinde genç iletişimcilerle buluştu.

 • İZMİR EKONOMİ ŞEFLERİNE GÜMÜŞ MADALYA
  28 EKİM 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü öğrencileri, İzmir Aşçılar Derneği tarafından organize edilen Food Expo Fuarı’nda gerçekleştirilen Öğrenci Şefler Yarışması’nda ikinci oldu.

 • SOMA İÇİN ZUMBA
  26 EKİM 2014

  Soma Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi Kurulması Projesi’ne, 2014 – 2015 Dönem ROTARY 7. Grup Eşler Komitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) gerçekleştirdikleri “Rotary Güz Festivali” ile destek verdi.  2440. Rotary Bölge’nin projesine fon yaratmak amacıyla İEÜ Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, eğitmen Nursen Akat yönetiminde Zumba gösterisi ile İEÜ Ritm Kulübü’nün performansları sergilendi.

 • GENÇ ERKEKLER BEDEN İMAJINI ÖNEMSİYOR
  25 EKİM 2014

  Genç erkekler, daha kaslı görünmek amacıyla bedenlerini spor ve gıda takviyesi ile şekillendirmeyi tercih ediyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Olga Selin Ünler, 17 – 27 yaş arasındaki 349 genç erkek katılımcıyla gerçekleştirdiği beden imajı çalışmasında, gençlerin vücutlarını kaslı gösterme arzusunda oldukları ortaya çıktı. Çalışmada, gençlerin yüzde 61’i düzenli spor salonuna gittiğini, yüzde 40’ı kilo vermek istediğini, yüzde 15’i de kilo almak istediğini, bu istek doğrultusunda katılımcıların yarısının gıda takviyesi aldığı belirlendi.

DUYURULAR