English

HABERLER

 • GENÇLER; BEDENSEL GÖRÜŞLERİ ÖNEMSİYOR
  10 EYLÜL 2014

  Gençler, kilolu yaşıtlarının fazla arkadaşı olmayacağına inanıyor. Eğitim ve Cinsiyet (EDGE: Education and Gender) başlıklı Avrupa Birliği projesi kapsamında 6 Avrupa ülkesinden 444 gencin yer aldığı araştırmada, kilolu kız ve erkek çocukların daha az arkadaşı olduğu görüşü hâkim oldu. Avusturya, Almanya, Macaristan, Norveç, Polonya ve Türkiye’den 13 – 16 yaş arasındaki gençler, çalışmada verdikleri yanıtlarda,  şişman figürleri  “tembel” ve “yalnız” gibi bazı sıfatlarla nitelendirirken, zayıf olanlar “popüler”, “başarılı” ve “mutlu” olarak tanımlandı.

 • CEP HARÇLIĞI TASARRUFA İLK ADIM!
  08 EYLÜL 2014

  Milyonlarca öğrenci yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanırken, aileleri harçlıklar konusunda yeni bir imtihan bekliyor. Çocukların isteklerinin sınırsız, aile bütçelerinin ise belirli rakamlardan oluştuğuna dikkat çeken uzmanlar, öğrencilere tasarrufun değerinin öğretilmesi gerektiğini belirtiyor.

 • MODADA MATEMATİKSEL FİGÜRLER
  06 EYLÜL 2014

  Matematiksel figürler ve teknolojinin getirileri modaya yansıdı. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunları Neslihan Biri ve Hande Çil, tasarımlarında 3 boyutlu çalışmalara yer verdi.

 • SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİN TEMELİ
  05 EYLÜL 2014

  Yeni eğitim - öğretim dönemi başlarken, öğrencilerin dengeli ve yeterli beslenmelerinin gelişimlerinin yanı sıra okul başarılarını da olumlu etkileyeceği vurgulandı. Öğrencilerin yaz tatili dönemini tamamladığına dikkat çeken uzmanlar, zorlu ve yorucu eğitim döneminde beslenmenin öğrenmedeki güçlüğü azalttığını kaydetti.

DUYURULAR