English

HABERLER

 • İZMİR’E ÖZEL BİSİKLETLER JAPONYA’DAN
  23 AĞUSTOS 2014

  Türk ve Japon öğrenciler, İzmir için elektrikli bisikletler tasarladı. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ile Shizuoka Sanat ve Kültür Üniversitesi (SUAC) Endüstriyel Tasarım bölümleri öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, turistler, pazarcılar, çöpçüler ve üniversite öğrencileri için farklı kullanımlara yönelik elektrikli bisikletler projelendirildi. İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın verdiği destekle Japonya’ya giden İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerine gelecek dönemler için Suzuki’den staj teklifi aldı.

 • İZMİR EKONOMİ’DEN BİLGİSAYAR OYUNUYLA FİZİK TEDAVİ
  22 AĞUSTOS 2014

  Fizik tedavi hareketleri bilgisayar oyunuyla eğlenceli hale gelecek. İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gazihan Alankuş tarafından geliştirilen oyunda, rehabilitasyon egzersizleri hastalar için daha motive edici hale getirildi. Hastalar, hem iyileştirme hareketlerini yapıyor hem de oyun oynayarak puan kazanıyor.

 • İZMİR EKONOMİLİLER, SINAVLARA ÇARE BULDU
  20 AĞUSTOS 2014

  Öğrenciler, sınavlara sorubankam.net web sitesi aracıyla hazırlanacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği öğrencilerinin hazırladığı online eğitim sitesinde, sınavlara hazırlananlar her an her yerde soru yanıtlayabilecek. 

 • BİSİKLETLER, “WOODY” İLE GÜVENDE
  18 AĞUSTOS 2014

  Bisikletler, evlerde hem süs hem de güvende olacak. Bisiklet kullanımının ülke genelinde yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte hırsızlıkların da artması İzmirli tasarımcıyı harekete geçirdi. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Mezunu Can Geren, Woody adını verdiği iç mekanlar için prototip bisiklet askısı tasarladı. Bisikletler artık kapı önlerinde ya da balkonlarda bırakılmayacak, hırsızlıklara karşı da korunmuş olacak

DUYURULAR