MENTORLUK


Mentorluk

Sevgili Aday Öğrencilerimiz,

Üniversite yaşamı her birinizin yepyeni bir dünyaya adım attığı geçitlerden yalnızca birisi... Yaşamdaki böyle önemli dönemeçlerde, sizler için en farklılaştırıcı unsurlardan birisi de yeni adım atılan çevrede sahip olacağınız ve sizleri bir adım ileriye güvenle taşıyacak olan sosyal çevrenizdir. İşte bu nedenle, İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak sizler için en güvenli geleceği oluşturmak ve karşılaşabileceğiniz belirsizlikleri en aza indirebilmek için keyifli, öğretici ve sosyal bir program hazırladık.

Üniversitemizde sizler için oluşturulan Mentorluk Programı sayesinde yalnızca sosyal ve kültürel anlamda kendinizi geliştirme şansı yakalamakla kalmayacak, aynı zamanda üniversite içerisinde sosyal ağınızı hızlı bir şekilde oluşturabilecek, yeni hobi alanlarını keşfedebilecek ve hedeflediğiniz mesleklerin gizemli yolculuğu ile tanışacaksınız.

Üniversitemize adım attığınız andan itibaren, üst sınıflardan sizin için özel olarak atanan mentorunuz ile tanışarak üniversite hayatınızın rahat ve başarılarla dolu geçmesini sağlayacak bütün imkanlara sahip olacaksınız. Mentorunuz, sizi dönem arkadaşlarınız ile tanıştırarak akademik ve idari konularda sizlere yol gösteren olacaktır. Sizler bu sayede ders seçimleri, derslikler, bölüm detayları gibi birçok konularda hızlıca üniversite hayatına adım atmış olacaksınız. Üniversitemize kayıt için geldiğiniz zaman sizler için seçilmiş olan mentorunuz ile tanışabilirsin.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Kariyer Merkezi, Mezunlarla İlişkiler Ofisi, Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezi ortaklığıyla yürütülen Mentorluk Projesi ile akademik hayatınıza daha kolay uyum gösterebilirsiniz.

Hayatınızda yeni bir döneme girdiğiniz bu yolculukta sizlere özel geliştirdiğimiz ve bugüne dek başarılı bir şekilde yürüttüğümüz Mentorluk Hizmeti ile destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bundan sonraki yaşamınızın kapısının açılacağı bu keyifli yolculukta, mezuniyetinize kadar desteğimiz ile hep yanınızdayız...

İEÜ’de görüşmek dileğiyle!

Detaylı bilgi için; http://kariyer.ieu.edu.tr/tr/mentorluk-projesi