KAMPÜSTE YAŞAM


ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Öğrencilerin istekleri doğrultusunda kurulan kulüpler ve gerçekleştirilen etkinliklere yer, imkan ve destek sağlayan, onlara uluslar arası kalitede modern bir üniversitede sosyal çevrelerini de zenginleştirme imkanı sunan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde, 50'nin üzerinde öğrenci kulübü bulunmaktadır.
Detaylı Bilgi Alın

ULAŞIM

Üniversitemizin kampüsü, İzmir - Balçova'da Teleferik mevkiinde bulunmaktadır. Kampüsün şehir merkezinde yer alması dolayısıyla ulaşım çok kolaydır. 969 Balçova - F.Altay Aktarma ve 669 numaralı Balçova - Konak hatlı belediye otobüsleri kampüsümüzün önünden geçmektedir. Ayrıca Karşıyaka veya Bostanlı iskelesinden kalkan feribotlarla Üçkuyular İskelesine gelen öğrencilerimiz, buradan 480 numaralı İnciraltı - Üçkuyular İskele otobüsüyle de okulumuza ulaşabilmektedirler.

BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM OLANAKLARI

Öğrencilerin, Akademisyenlerin ve İdari Personelin bilgilerinin kolayca üretildiği, paylaşıldığı, dağıtıldığı kendi aralarında ve internetle haberleşebilecekleri sağlam, güvenli, ölçeklenebilir ve yönetilebilir Bilgi Teknolojileri altyapısı hedeflenmiştir. İnternet erişimi, e-posta, web ve benzeri haberleşme sistemleri çalışmakta, öğrenci, idari ve akademik kadro tarafından kullanılmaktadır (Ocak 2001 den beri). Üniversitemiz sunucu sistemlerinde 2004 yılından beri Vmware sanallaştırma teknolojisi kullanılmaktadır. Bu sayede maliyet, esneklik, enerji ve zaman tasarrufu gibi pek çok alanda avantaj sağlamaktayız. Kampüs içerisinde 590 km üzerinde kablo kullanılarak 9276'nın üzerinde kablolu ağ erişim noktası ve 200 üzerinde kablosuz ağ erişim donanımı ile her noktadan internete erişim sağlanmaktadır. Kafeterya ve restaurant da dahil olmak üzere kampüsün her noktasından internet erişimleri kablolu/kablosuz sağlanmaktadır.
Detaylı Bilgi Alın

EngelSİZ İEÜ Birimi

Üniversitemiz Kampüsü’nde Engelli asansörü, uygun kapı girişleri, uygun kaldırımlar ile Üniversitenin bütün mekanları başka bir kişinin yardımı olmaksızın ortopedik engellilerin ulaşımına imkan verecek şekilde inşa edilmiştir. Zemin ve 1. bodrum katta birer adet engelli tuvaleti bulunmaktadır. Yurt binası da engellilerin kullanımı için şartnamelere uygun olarak düzenlenmiştir. Üniversitemize kayıtlanan engelli öğrencilere danışmanlık ve destek hizmetleri vermek üzere Öğrenci ve Kurumsal Faaliyetler Müdürlüğü bünyesinde "Engelli Öğrenci Destek Birimi" bulunmakta ve öğrencilerimizle ilgilenmektedir.
Detaylı Bilgi Alın

SAĞLIK HİZMETLERİ

Üniversitemiz bünyesinde sürekli olarak bir hekim ve hemşire görevli bulunmaktadır. Öğrenciler sağlık sorunlarıyla ilgili olarak acil haller dışında öncelikle üniversite doktoruna başvururlar. Öğrencilerimize psikolojik danışmanlık ve destek hizmeti, üniversitemizin Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezi (PGDM) tarafından sağlanmaktadır.
Detaylı Bilgi Alın

PSİKOLOJİK GELİŞİM VE DANIŞMA MERKEZİ

Öğrencilerimize psikolojik danışmanlık ve destek hizmeti, üniversitemizin Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezi (PGDM) tarafından sağlanmaktadır. Bu merkez bünyesinde çalışan klinik psikoloğumuz, hafta içi her gün 8.30-18.00 saatleri arasında, başvuruda bulunan öğrencilerle bireysel görüşmeler yapmaktadır. Görüşmelerin tümü, psikoloji mesleğine dair belirlenmiş olan, başta gizlilik olmak üzere, etik ilkeler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.
Detaylı Bilgi Alın

SPORTİF FAALİYETLER

Üniversitemizde, öğrencilerimizin yararlanabilecekleri spor alanları; tenis kortu ve basketbol sahaları bulunmaktadır. Ayrıca yelken, masa tenisi, step ve motorsporları gibi çeşitli spor alanlarında faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri de mevcuttur.
Detaylı Bilgi Alın

ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE

Kampüsümüz Agora, Kipa, Asmaçatı, Özdilek, Palmiye ve Ege Park'a ait alışveriş merkezlerinin yanı sıra, sinema, tiyatro, spor alanları, restoran ve kafelerin bulunduğu şehir merkezine de yakın mesafededir.

BANKA HİZMETLERİ

Kampüsümüzde ING BANK, Akbank, Deniz Bank, Vakıfbank ve Türkiye İş Bankası ATM cihazları 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca kampüs alanına yakın civarda pek çok bankanın şubeleri bulunmaktadır.